VILNIAUS LOPŠELIO-DARŽELIO ,,MALŪNĖLIS‘‘ IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ KŪRYBINIS PROJEKTAS „BRANGIAUSIA PASAULY – MŪSŲ ŠEIMA“

Projekto aktualumas: Nuo pat pirmųjų gyvenimo metų vaikus lydės sėkmė, jei šeimoje yra darna ir harmonija. Saugumą šeimoje kuria darnūs ir meile bei rūpesčiu grįsti tarpusavio santykiai. Kaip ir vaiko gyvenimas, taip ir jo maži pirmieji atradimai ir pasiekimai prasideda šeimoje. Įvairūs moksliniai šaltiniai ir pedagogikos praktika atskleidžia, kad daugiau laiko su tėvais praleidžiantis vaikas jaučiasi  svarbus ir vertinamas, o tai prisideda  prie jo savivertės stiprinimo. Projektu siekiama stiprinti šeimos narių ryšį, įtraukiant tėvus į projektinę kūrybinę veiklą, organizuojant turiningą laisvalaikio praleidimą; skatinti pedagogus motyvuoti ugdytinius kalbėti ir pasakoti apie savo šeimą gražiausius žodžius, ugdyti vaikų  socialinę kompetenciją ir kalbos ugdymą, gilinti vaikų supratimą apie šeimą, meilę, pagarbą ir dėkingumą savo šeimos nariams.

,,Jei norite tapti laimingais ir padaryti pasaulį geresnį, eikite namo ir mylėkite savo šeimą.‘‘(Motina Teresė)

Projekto tikslas – formuoti šeimos vertybinę sampratą per kūrybinę, kalbinę ir pažintinę raišką.

Uždaviniai:

Padėti įgyti, plėsti ir gilinti supratimą apie šeimą, meilę, pagarbą, dėkingumą savo šeimos nariams.

Padėti vaikams stiprinti dvasinį ryšį su šeima;

Ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumą;

Motyvuoti ugdytinius dailės priemonėmis išreikšti savo meilę šeimai;

Plėsti įvairias menines veiklas bei įvairių meno priemonių, technikų patirtį;

Ugdyti socialinę kompetenciją ir kalbinę raišką, paskatinti pokalbius šeimos tema.

Stiprinti šeimos narių ryšį, įtraukiant tėvus į projektinę kūrybinę veiklą, organizuojant turiningą laisvalaikio praleidimą.

Organizuoti kūrybinę parodą savo įstaigoje.

Projekto organizatoriai – ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Zabarauskienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Natalija Kulnis.